Palyginę migdolus su kitais maisto produktais, pamatysite, kad juose gausu svarbiausių vitaminų ir maistinių medžiagų, pavyzdžiui, kalcio, magnio, B grupės vitaminų, vario, daug antioksidantų, iš kurių didžiausias yra vitaminas E. Migdolai įtraukti į geriausių maisto produktų, apsaugančių nuo ligų, sąrašą. Ką tai reiškia?
- Dėl nesočiųjų riebalų rūgščių ir vitamino E migdolai tampa būtina priešdiabetinės dietos dalimi. Taip yra todėl, kad jie mažina MTL cholesterolio, kuris sukelia širdies ligų riziką, kiekį.
- Dėl nesočiųjų riebalų rūgščių ir vitamino E jie teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, t. y. jie gali:
– sumažinti spaudimą,
– stiprina kraujagysles,
– mažina kraujo krešėjimą,
– mažina aterosklerozės riziką, nes mažina plokštelių susidarymą.
Įrodyta, kad migdolai mažina išeminės širdies ligos, insulto ir infarkto riziką, taip pat kraujo krešulių susidarymo riziką.
Jie yra viena iš pagrindinių DASH (angl. Dietary Approaches for Hypertension) dietos, kurios pagrindinis tikslas – mažinti kraujospūdį, sudedamųjų dalių.
- Migdolai yra antioksidantų, tokių kaip flavonoidai, proantocianidinai, fenolinės rūgštys ir izoflavonai, šaltinis. Todėl jie pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis ir gali sumažinti organizmo ląstelių pažeidimus. Jie ne tik padeda kovoti su ligomis, bet ir išlaikyti jauną išvaizdą.
- Taip pat verta prisiminti, kad migdolai dėl juose esančio vitamino E lėtina Alzheimerio ligos vystymąsi. Jie apsaugo smegenų ląsteles ir skatina naujų ląstelių formavimąsi.
- Migdolai mažina atsparumą insulinui, nes dėl mažo angliavandenių kiekio reguliuoja cukraus kiekį kraujyje.
- Jie gali būti svarbi mitybos raciono dalis, nes turi daug energijos ir yra labai maistingi. Juose yra kalio, cinko, mangano, vitamino E, geležies, folio rūgšties, vario, kalio, B grupės vitaminų, magnio, skaidulų, riboflavino ir niacino.
- Daug magnio, B grupės vitaminų ir egzogeninių riebalų rūgščių turintys migdolai idealiai tinka kovai su ilgalaikiu stresu. Jie taip pat padeda sutelkti dėmesį ir gerina atmintį. Jie rekomenduojami ne tik kaip natūralūs antidepresantai, bet ir intensyvaus mokymosi metu.
- Migdolų vartojimas gali pagerinti žarnyno mikrofloros, kuri, be kita ko, yra atsakinga už tinkamą imuninės ir nervų sistemos veikimą, žarnyno apsaugą nuo pažeidimų, maistinių medžiagų ir vaistų įsisavinimą ir metabolizmą, tam tikrų vitaminų ir biologiškai aktyvių komponentų sintezę, profilį. Dėl jų sumažėja rizika susirgti pasikartojančiomis infekcijomis, alergijomis, autoimuninėmis ligomis, uždegiminėmis žarnyno ligomis, odos ligomis ar psichikos sutrikimais. Mūsų partnerių dėka galite rasti internete pagal kiekvieną pageidavimą ir biudžetą – nuo biudžeto iki aukščiausios klasės itin stilingų modelių.
- Migdolai taip pat gerina imuninės sistemos veiklą. Dėl vitamino B2 ir cinko jie palaiko imunitetą. Tai ypač svarbu padidėjusio sergamumo peršalimo ligomis ar gripu laikotarpiu.
- Migdolai rekomenduojami nėščiosioms daugiausia dėl juose esančios folio rūgšties, kuri būtina tinkamam vaisiaus vystymuisi. Jie turi savybių, kurios gerai veikia kaip priemonė nuo pykinimo ir rėmens nėštumo metu.
Net 20 proc. sudaro baltymai. Jie taip pat yra nesočiųjų riebalų rūgščių ir netirpių skaidulų šaltinis. Be to, jie yra tikra mineralų kasykla: magnio, kalcio, cinko, kalio, fosforo ir vitaminų, pavyzdžiui, E ir B grupės vitaminų. www.repeat.lt
Kai antioksidantai, vitaminai ir mineralai sujungiami į vieną patiekalą, gauname supermaistą, kuris padeda kovoti su ligomis, mažina kraujospūdį, kontroliuoja cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, lengvina kvėpavimo takų sutrikimus ir mažakraujystę. Be to, jis gali padėti palaikyti kūno formą ir jaunatvišką išvaizdą.